תחושת בטן חזקה. חוש ששי. אינטואיציה. משהו פשוט לא מסתדר.

אתם מכירים את ההרגשה כאשר אתם חושדים שמישהו לא אומר את האמת, כל האמת או רק את האמת. אדם שהוא אומן בהטעיה יכול להסתיר מכם את האמת מבלי שתצליחו לתפוס אותו. לרוב בני האדם יש מכונת גלאי שקרים המובנית בנו. אולם, לעיתים יש לשקרנים דרכים כדי לרמות אותנו, והסימנים אינם מובהקים כ"כ.

7 סימנים שיכולים להעיד על שקרים

  1. קשר עין ממושך

בניגוד לאמונה הרווחת, הימנעות מקשר עין לא הופך אדם לשקרן, אלא יכול להעיד על חוסר נוחות בסיטואציות חברתיות.
מצד שני, קשר עין ממושך מצוי אצל שקרנים פתולוגים משתי סיבות.

  • לשדר אמינות
  • לבדוק את שפת הגוף שלכם, האם אתם "קונים" את השקר או לא.
  1. מהירות המצמוץ

המהירות בו אדם ממצמץ, האטה או הגברת המהירות, יכול להעיד על כך שהדובר אינו אומר את האמת.

  1. מילים המוכיחות יושר והגינות

אנו נוטים להאמין לאנשים ביותר תדירות מאשר לא להאמין להם. כאשר מישהו משתמש בשפה שמתחננת בפניכם להאמין בהם, הם ישתמשו בביטויים כמו: "נשבע לכם", "בחיים שלי/אמא שלי/סבתא שלי", "בכל הרצינות".

  1. שילוב ידיים

אמנם יש לשילוב ידיים אפשרויות רבות בפיענוח, בהקשר של שקר וביחד עם סימנים אחרים, יכול להעיד על הסתרה או הגנה עצמית. מכיוון שהמשקר יודע שהם משקרים, הם מסתירים את הלב כדי להסתיר את הלב. שלא כמו הפה, הלב לא יכול לשקר.

  1. מהירות הדיבור

דיבור מהיר יותר או איטי יותר מהרגיל יכול להעיד על כך שהדם שמולכם מנסה לגמור את הרמאות במהירות או שמנסים להרגיע את עצמם בזמו שמשקרים לכם.

  1. תיאור מעורפל

כאשר נותנים לכם מעט פירוט או פירוט לא ברור אודות המיקום בו התרחש השקר, זה יכול להעיד על שקר. למשל, במקום לומר לך שמזג האוויר בזמן החופשה היה חמים, קיצי עם רוח קלילה, הם יגידו לכם שהיה "נעים".

  1. חיוך מזויף

חיוך שאינו סימטרי בזויות השפתיים העליונות, עם צד אחד שמשוך כלפי מטה יכול להעיד על שקר. כמו כן, חיוך שלא מגיע לעיניים ולא יוצר קימוטים בצדי העיניים יכול להעיד על שקר כשהוא מופיע עם סימנים אחרים.